Singulare tantum

rezydencja / premiera Gdański Festiwal Tańca 2017

choreografia / wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon / Krakowski Teatr Tańca / współpraca artystyczna: Ayrin Ersoz / muzyka: Michał Paduch / scenografia: Eryk Makohon / wizualizacje: Wojciech Musiał / czas trwania: 45 min

realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017 / rezydencja/premiera

"Człowiek" to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik "ludzie", tzw. plurale tantum. Czy gramatyka skazuje nas na samotność?
Może nie bez znaczenia... "samotność" to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość...
Epidemia samotności - to punkt wyjścia do indywidualnych i osobistych poszukiwać trójki tancerzy, reprezentujących trzy różne pokolenia. Dla każdego z nich samotność oznacza już coś innego.


Eryk Makohon – twórca, kierownik i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca. Wykładowca Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie. Twórca ponad trzydziestu spektakli. Autor projektów o charakterze edukacyjnym oraz wielu wydarzeń artystycznych. Absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej, architektury na Politechnice oraz studiów teorii tańca na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Katarzyna Pawłowska – absolwentka Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. W ostatnich latach współtworzyła m.in. następujące projekty: Cracow Dance Connection, polsko-izraelsko Miss me (premiera w Tel Avivie) oraz 1725m npm. Dofinansowany w ramach projektu Scena dla Tańca. Tancerka w spektaklu Room 40 Macieja Kuźmińskiego. Uczy tańca współczesnego, między innymi w grupach adeptów Krakowskiego Teatru Tańca. 

Paweł Łyskawa – absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, tancerz i lider Krakowskiego Teatru Tańca. Autor wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Tańczył w spektaklach i projektach Eryka Makohona, Idana Cohena, Anny Konjetzky, Ole Melanda, Jerzego Stuhra, Jana Peszka, Henryka Kaalunda i wielu innych. Uczy tańca współczesnego i ekspresji scenicznej w grupach adeptów KTT, z którymi przygotowuje własne spektakle. 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

30.04.2017 | g. 19:00

Bilety

Bez zniżek
20 zł

Karta do Kultury
15 zł

Studenci, uczniowie, seniorzy
10 zł

Karta Dużej Rodziny
5 zł

Karta Tancerza
3 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym spektaklem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.